Ляшко розповів, чи будуть в Україні робити ревакцинацію від COVID-19

В Україні, найімовірніше, будуть робити бустерні щеплення проти коронавірусної інфекції. Але наразі в країні не той рівень охоплення вакцинацією дорослого населення, щоб говорити про бустери. Про це заявив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, повідомляє «Радіо Свобода».В Україні розглядають питання щодо бустерних або повторних подвійних щеплень проти коронавірусу. Ляшко підкреслив, що країна дотримується рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо імунізації населення від COVID-19, згідно з якими, спочатку необхідно якомога більше дорослого населення охопити вакцинацією принаймні першою дозою.

«Більше всього, що буде. Але невідомо, чи бустерне, чи повторно подвійне вакцинування. Це питання для розгляду. Але ми поки що не в тому рівні охоплення щепленнями дорослого населення, щоб говорити вже про запровадження бустерної або повторної вакцинації», – сказав він.

Ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції від компаній Pfizer/BioNTech може знизитися майже вдвічі через шість місяців, пише Reuters з посиланням на дослідження вчених у журналі The Lancet.

Науковці з’ясували, що ефективність COVID-вакцини Pfizer/BioNTech через півроку після другого щеплення знизилася з 88% до 47%.

Дослідники з Pfizer і Kaiser Permanente вивчили електронні медичні картки приблизно 3,4 млн осіб, які були членами Kaiser Permanente Southern California в період з грудня 2020 року (коли вакцина вперше стала доступною) до серпня 2021 року.

Повідомляється, що ефективність вакцини проти варіанту «Дельта» становила 93% через місяць після введення другої дози, а через чотири місяці – знижується до 53%. Проти інших штамів коронавірусу ефективність препарату зменшилася з 97% до 67% через чотири-п’ять місяців.

«Наш варіантно-специфічний аналіз показує, що вакцина (Pfizer /BioNTech) ефективна проти всіх наявних варіантів, що викликають занепокоєння, включаючи штам «Дельта», – пояснив старший віцепрезидент і головний медичний директор Pfizer Vacines Луїс Джодар.

Вчені зазначили, що вакцина зберігає ефективність у 90% в запобіганні госпіталізації та смерті протягом щонайменше шести місяців, навіть проти «Дельта»-варіанту.

Керівник дослідження з відділу досліджень і оцінки Kaiser Permanente Південної Каліфорнії Сара Тартоф сказала, що «Дельта» не є варіантом, який повністю ухиляється від захисту вакцини.

Вчені доповнили, що зменшення ефективності COVID-вакцини з часом може бути пов’язане з ослабленням імунітету, а не з «Дельта»-штамом.