МОЗ України рекомендує прищеплювати від COVID-19 дітей

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) оприлюднила рекомендації для МОЗ щодо вакцинації дітей віком від 12 до 17 років.«НТГЕІ наголошує на важливості своєчасної вакцинації дітей проти інфекційних хвороб, вакцинація проти яких передбачена Календарем щеплень», – йдеться в документі. Також в ноьму зазначається, що клінічні дослідження різних типів вакцин проти COVID-19 для різних вікових груп дітей тривають.

Вакцинація проти COVID-19 дітей, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 та виникнення ускладнень, що не належать до груп пріоритетної вакцинації, може бути проведена за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

НТГЕІ рекомендує у випадку виникнення дефіциту вакцин проти COVID-19 пріоритетно вакцинувати проти COVID-19 дітей віком від 12 років та дорослих з груп ризику, а також тих хто має ризики важкого перебігу коронавірусної хвороби та виникнення серйозних ускладнень від неї.

У документі вказано, що враховуючи наявні дані з безпеки та ефективності вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років, а також зростання захворюваності на SARS-CoV-2 серед дітей, рекомендовано проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років незалежно від приналежності до групи ризику за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

Дізнайтеся більше: COVID-вакцинація дітей: заява Української академії педіатричних спеціальностей

Крім того, в документі йдеться про протипоказання до вакцинації препаратом Comirnaty від Pfizer/BioNTech – наявність в анамнезі серйозної алергічної реакції на один із компонентів вакцини.

Дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech необхідно відкласти введення другої дози в серії щеплень COVID-19 до отримання додаткових наукових даних.

Діти, у яких в анамнезі був міокардит, не пов’язаний з вакцинацією проти COVID-19, і які більше не перебувають під наглядом кардіолога, повинні бути вакциновані проти COVID-19.

Крім того, НТГЕІ рекомендує відтермінувати вакцинацію проти COVID-19 дітей, які перенесли дитячий мультисистемний запальний синдром до отримання додаткових наукових даних.

Вакцина Comirnaty від Pfizer/BioNTech для дітей віком від 12 років використовується за схемою введення 2 доз (0,3мл) з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб.

Зважаючи на важливість рутинної вакцинації та необхідність швидкого охоплення імунізацію проти COVID-19 дітей від 12 років, необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID-19 дітям, які підлягають вакцинації, та введенням вакцин проти інших інфекційних хвороб, за винятком екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу.

Слід зазначити, що в Україні, за даними МОЗ, від початку пандемії COVID-19 померло 42 дитини, а захворіло понад 152 790 неповнолітніх.

Станом на початок тижня, на COVID-19 хворіє понад 29 тисяч дітей. Із них на стаціонарному лікуванні перебуває 760 захворілих та 340 дітей із підозрою COVID-19.

Раніше Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький попереджав, що вже на цьому тижні можуть прийняти рішення про протиковідну вакцинацію дітей.

Нагадаємо, стало відомо кому в Україні дозволять робити бустерні та додаткові дози вакцин від коронавірусної інфекції.