Частину невакцинованих працівників, що працюють дистанційно, з 8 листопада позбавлять зарплати

З понеділка, 8 листопада, від роботи будуть відсторонювати працівників з переліку про примусову антиковідну вакцинацію, які працюють дистанційно. Про це на пресконференції заявив в. о. голови Держслужби України з питань праці Ігор Дегнера, повідомляє УНІАН.Він підкреслив, що обов’язок стоїть… відсторонити від роботи в цілому. Тому, за його словами, немає винятків у частині того, в якому режимі працює людина. За законодавство роботодавець зобов’язаний відсторонити категорію осіб, що працюють віддалено.

Відсторонять невакцинованих працівників, окрім іншого, без збереження зарплати та без нарахування стажу у ці дні.

Нагадаємо, що з 8 листопада набуває чинності наказ МОЗ про затвердження низки професій, виробництв та організацій, співробітники яких мають пройти примусову вакцинацію проти коронавірусу. До них віднесли працівників центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів, місцевих держадміністрацій і їхніх структурних підрозділів, освітян. З понеділка вони будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати до того моменту, поки не отримають щеплення.

Не будуть відстороняти тих, хто має протипоказання до вакцинації і надасть відповідний медвисновок. Аналогічний документ з тримісячним відтермінуванням від COVID-щеплення можуть надати люди, які перехворіли на коронавірус.

Слід зазначити, що у минулому місяці в Україні запровадили обов’язкову протиковідну вакцинацію для низки професій.