🟩Під час війни важливо не забувати про психічне здоров’я. Якщо ви або ваші близькі раніше отримували психіатричну допомогу, але змушені переїхати в інший населений пункт – потурбуйтеся про безперервність лікування. Пацієнт може продовжити отримувати психіатричну допомогу в будь-якому куточку країни.
🟩Спеціалізована психіатрична допомога – безоплатна і покривається Програмою медичних гарантій як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах. Для цього достатньо звернутися до психіатра. Він призначить необхідне лікування. За потреби лікар направить до закладу, який має договір з Національною службою здоров’я України на пакет “Стаціонарна психіатрична допомога”. Направлення також може виписати сімейний або лікуючий лікар. Пацієнт може розрахувати на необхідну стаціонарну психіатричну допомогу, навіть не маючи направлення.
🟩Якщо людина раніше отримувала стаціонарну психіатричну допомогу, але була змушена переїхати – можна продовжити лікуватися в медзакладі іншого регіону України. Направлення для цього не потрібно.
🟩Пакет “Стаціонарна психіатрична допомога” включає проведення діагностики і лікування, забезпечення ліками з Нацпереліку. Окремо у закладі пацієнта забезпечують ліками, які закуповуються централізовано за програмами МОЗ.
🟩Всього в Україні 91 медичний заклад надає медичну допомогу за пакетом “Стаціонарна психіатрична допомога”. Найбільше в Дніпропетровській області – 10, Львівській – 6, Івано-Франківській та Волинській – по 5. В більшості регіонів працює по 2-4 заклади, які надають психіатричну допомогу.
🟩Якщо у пацієнта або пацієнтки немає гострого перебігу хвороби – він або вона можуть отримувати психіатричну допомогу вдома або за місцем свого перебування. Така допомога передбачена пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Загалом в Україні 65 медзакладів мають договір на цей пакет. Найбільше у Дніпропетровській – 7, Львівській та Сумській – по 5, Волинській та Запорізькій – по 4. Направлення на отримання допомоги від команди можна отримати у лікаря-психіатра або у сімейного лікаря.
☎ Щоб дізнатися, де є найближчий медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу, або, де працює мобільна мультидисциплінарна команда, зателефонуйте на 16-77. Це – телефон контакт-центру НСЗУ. Всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.
На зображенні може бути: одна або кілька осіб та текст